چه مدت پس از برداشتن IUD می توان باردار شد؟

بلافاصله پس از برداشتنIUD، حاملگی باید اتفاق بیفتد بنابراین در صورتیکه بارداری صورت نگرفت باید به متخصص زنان و زایمان مراجعه نمایید

دلیل ترشحات سفید رنگ بین دو قاعدگی چیست؟

ترشحات بین دو قاعدگی طبیعی است و اصلا جای نگرانی نیست. غددی که داخل واژن قرار گرفته اند باعث تولید ترشحات می شوند و نقش اصلی آن ها جلوگیری از ورود میکروب به داخل رحم است. به منظور این امر، در بین دوره های قاعدگی و زمان تخمک گذاری میزان ترشحات افزایش می یابند تا در این زمان اسپرماتوزوییدها بتوانند راحت ‌تر از دهانه رحم بالا روند و به تخمک برسند. اگر این ترشحات زردرنگ یا سوزناک باشند و با بوی بد همراه باشند، ممکن است نشانه بروز عفونت یا قارچ باشند که برای رفع ای معضل باید به پزشک متخصص زنان مراجعه نمائید.

چرا قاعدگی باعث تغییر خلق و خوی خانم ها می شود؟

قبل از دوره قاعدگی و به دلیل تغییرات هورمونی، سندروم پیش از قاعدگی رخ می دهد. به طوریکه 10 روز قبل از قاعدگی سطح هورمون‌های پروژسترون و استروژن به سرعت تغییر می‌ کند و باعث بروز علائمی از قبیل نفخ، تغییرات خلق و خو، سردرد، حساسیت پستان‌ها و خستگی می‌ شود. در صورت تجربه ی علامت های شدید تر حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید.

آیا می توان در طول بارداری رژیم گرفت؟

خیر، رژیم غذایی در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود. بهتر است در این دوران به جای رژیم گرفتن، از یک عادت غذایی سالم پیروی کنید که نه تنها بسیار کمک کننده خواهد بود، بلکه در کل زندگی خود نیز از مزایای آن بهره مند خواهید شد. به جای کم کردن کالری دریافتی روی خوردن غذای خوب، سالم و مغذی تمرکز کنید تا هم خودتان و هم کودک در طی بارداری از آن بهره مند شود. بدین ترتیب وزن زیادی، بیش از حد طبیعی نیز اضافه نخواهید کرد.

علت قاعدگی های نا منظم چیست؟

قاعدگی طبیعی به فاصله ۲۵ تا ۳۵ روز رخ ‌می دهد. یعنی از شروع اولین خون‌ ریزی تا خون‌ ریزی بعد باید ۲۵ تا ۳۵ روز طول بکشد. تغییر دو سه روزه در قاعدگی، مشکل خاصی نیست. اما اگر فاصله بین دو پریود، به 25 تا 35 روز برسد، حتماً به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید. توجه داشته باشید اختلالات در ترشح پروژسترون در پی عواملی مانند استرس و اضطراب می توانند سبب قاعدگی نامنظم شوند. همچنین مشکلات تیرویید، هیپوتالاموس یا هیپوفیز که در تولید هورمون‌ های زنانه دخیل‌ هستند نیز، ممکن است سبب نامنظمی در عادات ماهیانه شوند