پیش یائسگی

دوران قبل از یائسگی دورانی پیرامون یائسگی می باشد و به زمانی اشاره دارد که بدن گذار طبیعی برای ورود به دوران یائسگی را طی می کند و این به معنی پایان سالهای باروری می باشد. دوران قبل از یائسگی با عنوان پیش یائسگی نیز شناخته می شود.

خانم ها در سنین مختلفی وارد دوران قبل از یائسگی می شوند. علائمی مانند بی نظمی در قاعدگی که برخی اوقات در اواخر سال های چهلم زندگی روی می دهد می تواند نشان دهنده پیشرفت و ورود به دوران قبل از یائسگی باشد. در برخی موارد علائم قبل از یائسگی در اواخر سال های سی ام زندگی روی می دهد و این ممکن است از علائم یائسگی زودرس در زنان محسوب شود. بنابراین الگوی خونریزی نزدیک یائسگی تغییر می کند.

میزان هورمون استروژن به طور غیر یکنواختی در دوران قبل از یائسگی افزایش یا کاهش می یابد. چرخه های قاعدگی در دوران قبل یائسگی ممکن است کمی کوتاه تر یا بلندتر می گردد. ممکن است در چرخه های قاعدگی تخمدان ها دیگر تخمکی را آزاد نسازند. در دوران قبل از یائسگی (پیش یائسگی) ممکن است علائم شبه یائسگی مانند گرگرفتگی، اختلال در خواب و خشکی واژن را تجربه کنید. البته جای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا برای رفع هر یک از این علائم ممکن است گزینه های درمانی را پیش رو داشته باشید. بنابراین برای درمان خونریزی شدید قبل از یائسگی می توانید با پزشک متخصص زنان مشورت کنید.
زمانی که 12 ماه متوالی پریودهای قاعدگی را تجربه نکنید در آن صورت دیگر به دوران یائسگی رسیده اید و دوران قبل از یائسگی دیگر به پایان رسیده است.

 

اگر در زمینه پیش یائسگی نیاز به ویزیت یا درمان دارید می‌توانید از خدمات مطب دکتر فاطمه لطفی جراح و متخصص زیبایی زنان، زایمان و نازایی استفاده کنید.

هم اکنون نوبت خود را رزرو کنید

برای رزرو نوبت از طریق دکمه مقابل اقدام کنید