هیسترکتومی

هیسترکتومی یک عمل جراحی برای برداشتن رحم زنانه است. رحم، محلى است که کودک در هنگام بارداری رشد می کند. پوشش داخلی رحم منبع خون قاعدگی مى باشد.

به دلایل زیادی ممکن است به برداشتن رحم نیاز داشته باشید. از این جراحی می توان برای درمان برخى دردهای مزمن و همچنین انواع خاصی از سرطان ها و عفونت ها استفاده کرد.

میزان جراحی برداشتن رحم بسته به دلیل جراحی متفاوت است. در بیشتر موارد، کل رحم برداشته می شود. همچنین ممکن است پزشک طی این عمل تخمدان ها و لوله های رحمی را خارج کند. تخمدان ها اندام هایی هستند که استروژن و سایر هورمون ها را تولید می کنند. لوله های رحمی ساختارهایی هستند که تخمک را از تخمدان به رحم منتقل می کنند.

عمل جراحی هیسترکتومی شکمی به معنای برداشتن رحم و گاها تخمدان ها از راه می شود شکم به رو ایجاد برش جراحی طولی یا عرضی در جدار زیر شکم است که به علل در صورت وجود هرگونه علایم چون قرمزی و گرمی محل جراحی ، درد شدید ، معمولا بخیه ها خود به خود جذب می شوند و اگر قابل جذب نباشند بعد از یک مقدمه عمل جراحی هیسترکتومی شکمی به معنای برداشتن رحم و مختلف انجام می شود .

 

اگر در زمینه هیسترکتومی نیاز به ویزیت یا درمان دارید می‌توانید از خدمات مطب دکتر فاطمه لطفی جراح و متخصص زیبایی زنان، زایمان و نازایی استفاده کنید.

هم اکنون نوبت خود را رزرو کنید

برای رزرو نوبت از طریق دکمه مقابل اقدام کنید